TURNIEJ 2022 -„Tradycyjne potrawy śląskie na stuletnim zabrzańskim stole”

wtorek, 05.04.2022
„Tradycyjne potrawy śląskie na stuletnim zabrzańskim stole”, tematem przewodnim Finału V Ogólnopolskiego Turnieju na NajlepszegoUcznia w Zawodzie Kucharz, organizowanego przez Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu wraz z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.
Jest to okazja do promowania oraz poznawania tradycyjnej śląskiej kuchni i uczczenia 100- letniej rocznicy uzyskania praw miejskich przez Miasto Zabrze.
Finał, który odbędzie się w dniach 25-27 IV będzie składał się z dwóch etapów: etap pierwszy – test teoretyczny, etap drugi- część praktyczna, w której każdy uczestnik sporządzi dwie porcje dania związanego z tematem przewodnim konkursu.
W finale weźmie udział 14 uczniów z całej Polski!. Zwycięzcy Turnieju zostaną zwolnieni z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WOLNA, NIEPODLEGŁA …

17.11.2022

Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zabrzu rozpoczęły się tradycyjnie na placu Warszawskim. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przemarszu oraz mszy świętej w kościele pw. św. Anny w intencji Ojczyzny.

Czytaj więcej

BIAŁO-CZERWONO :)

17.11.2022

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny pt. „Potrawy w barwach narodowych”. Wzięło w nim udział dziewięć dwuosobowych zespołów. Jury konkursu oceniało potrawy w kategoriach: – zupy i przystawki – dania zasadnicze – desery I miejsce w kategorii zupy i przystawki zajęły uczennice kl. 2 KZ: Dominika Drochlińska i Wiktoria […]

Czytaj więcej

TECHNIK KONTROLI JAKOŚCI cz. I

17.11.2022

Zajęciach z „Przygotowanie do wytwarzania wyrobów spożywczych„. 09 listopada uczniowie klasy 1 T z grupy Technik Kontroli Jakości i Bezpieczeństwa Żywności przeprowadzali ocenę konsumencką wybranych batonów zbożowo-owocowych.  

Czytaj więcej
Skip to content