Nasi walczą o finał we Wrocławiu !!!

niedziela, 05.02.2023

W dniu 12.01.2023 r. uczniowie klasy 3CPZ: Oliwia Dołgij i Kewin Kapica wzięli udział w etapie regionalnym Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz, który odbył się w Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi. Temat przewodni Turnieju to „Architektura współczesna”.

Miło nam poinformować, że Oliwia zajęła I miejsce w kategorii cukiernik, a Kewin IV miejsce w kategorii piekarz.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy❗

 


ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

A to ciekawe ?!

01.11.2023

Dnia 12 października odbyła się wycieczka dydaktyczna do Zakładu Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego „Rolnik” w Mikołowie. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. 2T kształcący się w zawodzie technik kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności. W trakcie wycieczki uczniowie zapoznali się z: -układem funkcjonalnym pomieszczeń w zakładzie, -zakresem oraz organizacją produkcji, -wyposażeniem technicznym zakładu, -organizacją działu kontroli jakości, […]

Czytaj więcej

!!! 3. MIEJSCE :)

01.11.2023

„BEZPIECZNIE OD STARTU” to konkurs wiedzy z dziedziny BHP dla uczniów szkół branżowych. Dzisiaj miał miejsce kolejny już etap tego konkursu (przypominamy, że w etapie w Zabrzu, 4 nasze koleżanki zdobyły wysokie miejsca, a trzy awansowały do etapu regionalnego w Katowicach). Dziewczyny super zaprezentowały się, Julii i Nikoli (klasa 3Z) zabrakło niewiele do awansu do […]

Czytaj więcej