Makro … jakiego nie znacie ?!

wtorek, 11.04.2023

W bieżącym semestrze nasza szkoła przystąpiła do programu pt. „Szef dla młodych talentów” realizowanego przez Akademię Inspiracji Makro.

17 marca uczniowie technikum z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wydarzeniu „Akademia Kuchni Polskiej”, które odbyło się w Krakowie.

W programie wydarzenia znalazły się m.in.:

– pokazy kulinarne, w których uczestniczyli uczniowie

– wykłady na tematy:

„Wykorzystanie kuchni historycznej w dzisiejszej gastronomii”

„Polskie tradycje winiarskie i dzisiejszy rynek”

– quizy wiedzy z nagrodami.

Udział w wydarzeniu był doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności praktycznych


ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

NAJLEPSZYMI KUCHARZAMI SĄ … MĘŻCZYŹNI ???

18.04.2024

Za nami VII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie 🧑‍🍳👩‍🍳kucharz. W tym roku zmagania kucharskie dotyczyły tradycji kulinarnych z regionów, z których przybyli uczestnicy, ale w nowej odsłonie.🥗🎂🍲. Krótko mówiąc z szacunkiem do tradycji, ale ku nowoczesności. Nie było to łatwe, ale naszym uczestnikom udało się to wręcz śpiewająco. Każdy Region pokazał się […]

Czytaj więcej

I’M SINGING IN THE RAIN :)

18.04.2024

W dniu 5 kwietnia odwiedził nas Pogodny Prezenter⛅️ czyli Pan Tomasz Zubilewicz. Pan Tomasz wygłosił wykład na temat ocieplania klimatu, ale też jako nauczyciel geografii 🌏 i prezenter pogody🌦🌞🌡 opowiadał o zjawiskach pogodowych☔️❄️. Nie obyło się oczywiście bez anegdot i opowieści. Na koniec spotkania podpisywał książkę, którą kiedyś napisał o naszym mieście. Dziękujemy za ciekawe […]

Czytaj więcej

CZYM ZASKOCZYĆ KONKURENCJĘ ?!

18.04.2024

04.04.2024 r. uczestniczyliśmy w XXVI Zabrzańskich Targach Edukacyjnych „Szkolne Prezentacje”. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko!

Czytaj więcej