APETYT NA ZDROWE ŻYWIENIE

niedziela, 14.05.2023

W dniach 19-20 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-rozwojowych realizowanych w Katedrze Dietetyki Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zajęcia realizowane były w ramach projektu „Apetyt na zdrowe żywienie” i składały się z warsztatów kulinarnych, sensorycznych, analizy składu ciała oraz oceny nawyków żywieniowych.

Zgodnie z założeniami projektu, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, działania te mają pomóc w kształtowaniu nawyków żywieniowych młodzieży oraz przyczynić się do promowania prozdrowotnego stylu życia w zakresie racjonalnego żywienia.


ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

A to ciekawe ?!

01.11.2023

Dnia 12 października odbyła się wycieczka dydaktyczna do Zakładu Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego „Rolnik” w Mikołowie. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. 2T kształcący się w zawodzie technik kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności. W trakcie wycieczki uczniowie zapoznali się z: -układem funkcjonalnym pomieszczeń w zakładzie, -zakresem oraz organizacją produkcji, -wyposażeniem technicznym zakładu, -organizacją działu kontroli jakości, […]

Czytaj więcej

!!! 3. MIEJSCE :)

01.11.2023

„BEZPIECZNIE OD STARTU” to konkurs wiedzy z dziedziny BHP dla uczniów szkół branżowych. Dzisiaj miał miejsce kolejny już etap tego konkursu (przypominamy, że w etapie w Zabrzu, 4 nasze koleżanki zdobyły wysokie miejsca, a trzy awansowały do etapu regionalnego w Katowicach). Dziewczyny super zaprezentowały się, Julii i Nikoli (klasa 3Z) zabrakło niewiele do awansu do […]

Czytaj więcej