Zamiast „CLEAN UP …” może „DON’T LITTER”?

niedziela, 14.05.2023

Z okazji Dnia Ziemi uczestniczyliśmy w akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie z czterech klas wyruszyli, aby uprzątnąć tereny zielone na Osiedlu Kotarbińskiego.  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę na rzecz środowiska lokalnego! Jesteście wspaniali! Z taką młodzieżą można zdziałać bardzo wiele!!! 👍👏

P.S.

Skąd się biorą śmieci? To nie jest łatwe pytanie, były przed wojną na Ukrainie, były nawet przed pandemią i za „komuny” też były. Pokazują się jak grzyby po deszczu … nawet jak jest susza! Ale na szczęście są takie miejsca, nawet w Zabrzu, gdzie nie ma śmieci … To takie miejsca gdzie rzadko pokazują się dwunożne istoty:)  (red.)


ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

NAJLEPSZYMI KUCHARZAMI SĄ … MĘŻCZYŹNI ???

18.04.2024

Za nami VII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie 🧑‍🍳👩‍🍳kucharz. W tym roku zmagania kucharskie dotyczyły tradycji kulinarnych z regionów, z których przybyli uczestnicy, ale w nowej odsłonie.🥗🎂🍲. Krótko mówiąc z szacunkiem do tradycji, ale ku nowoczesności. Nie było to łatwe, ale naszym uczestnikom udało się to wręcz śpiewająco. Każdy Region pokazał się […]

Czytaj więcej

I’M SINGING IN THE RAIN :)

18.04.2024

W dniu 5 kwietnia odwiedził nas Pogodny Prezenter⛅️ czyli Pan Tomasz Zubilewicz. Pan Tomasz wygłosił wykład na temat ocieplania klimatu, ale też jako nauczyciel geografii 🌏 i prezenter pogody🌦🌞🌡 opowiadał o zjawiskach pogodowych☔️❄️. Nie obyło się oczywiście bez anegdot i opowieści. Na koniec spotkania podpisywał książkę, którą kiedyś napisał o naszym mieście. Dziękujemy za ciekawe […]

Czytaj więcej

CZYM ZASKOCZYĆ KONKURENCJĘ ?!

18.04.2024

04.04.2024 r. uczestniczyliśmy w XXVI Zabrzańskich Targach Edukacyjnych „Szkolne Prezentacje”. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko!

Czytaj więcej