„GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”

„GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”

Miło nam poinformować, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły biorą udział w projekcie, którego celem jest przygotowanie do uroczystych obchodów 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w PRL.

4. W ramach realizacji projektu nauczyciele naszej szkoły mgr Anna Gołąbek i mgr Radosław Sonnenfeld uczestniczyli w cyklu konferencji dla nauczycieli z Województwa Śląskiego:

– „Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek „Solidarność”,

– „Drogowskazy pozostawione przez kard. Stefana Wyszyńskiego na czas kryzysu”

-„GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”.

3. 10 listopada o 9:00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanie Wojennym w PRL.

Konkurs organizuje Śląskie Centrum Wolności i Solidarności z okazji 40. rocznicy wprowadzenia w PRL stanu wojennego. Jest on częścią realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”

2. 27 października w auli szkolnej odbył się pokaz filmu dokumentalnego „NIE ZABIERAJCIE MAMY”. Film przedstawia losy kobiet, działaczek „Solidarności” aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w PRL.

Uzupełnieniem pokazu był wirtualny spacer po wystawie „STAN WOJENNY 1981-1983”, przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

  1. Pierwszym etapem realizacji projektu był kącik historyczno-patriotyczny, który powstał na szkolnym korytarzu.