Wojewódzki etap III Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz

środa, 15.01.2020

Dnia 8 stycznia b.r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Katowicach odbył się etap wojewódzki lll Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Zadaniem uczestników było przygotowanie dania zasadniczego z „ Mięsem królika w roli głównej”. Zwycięzcą turnieju został uczeń naszej szkoły – Adam Wawrzos z klasy 3 Z. Wielkie gratulacje od całego Zespołu Szkół Spożywczych !!!!!!!!!!!


ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WOLNA, NIEPODLEGŁA …

17.11.2022

Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zabrzu rozpoczęły się tradycyjnie na placu Warszawskim. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przemarszu oraz mszy świętej w kościele pw. św. Anny w intencji Ojczyzny.

Czytaj więcej

BIAŁO-CZERWONO :)

17.11.2022

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny pt. „Potrawy w barwach narodowych”. Wzięło w nim udział dziewięć dwuosobowych zespołów. Jury konkursu oceniało potrawy w kategoriach: – zupy i przystawki – dania zasadnicze – desery I miejsce w kategorii zupy i przystawki zajęły uczennice kl. 2 KZ: Dominika Drochlińska i Wiktoria […]

Czytaj więcej

TECHNIK KONTROLI JAKOŚCI cz. I

17.11.2022

Zajęciach z „Przygotowanie do wytwarzania wyrobów spożywczych„. 09 listopada uczniowie klasy 1 T z grupy Technik Kontroli Jakości i Bezpieczeństwa Żywności przeprowadzali ocenę konsumencką wybranych batonów zbożowo-owocowych.  

Czytaj więcej
Skip to content