Potrawy w barwach narodowych

środa, 20.11.2019

Dnia 8 listopada w ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny „Potrawy w barwach narodowych”.
Brało w nim udział 8 dwuosobowych zespołów.
Uczestnicy przygotowali mi.in.
– naleśniki zabarwione burakiem na słodko
– biszkopt z musem malinowym, bitą śmietaną i owocami
– kanapki bezowe z kremem malinowym
– tort malinowy
– babeczki truskawkowe z kremem śmietanowym
– paprykę faszerowaną
I miejsce jury przyznało Anicie i Kasi, uczennicom z kl.I PWT za kanapki bezowe z kremem malinowym
II miejsce zajęli Agata i Adam z kl. IIIZ za biszkopt z musem malinowym, bitą śmietaną i owocami
III miejsce wywalczyły Kinga i Martyna z kl. I PWT, które przygotowały tort malinowy
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok na kolejną edycję.


ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WOLNA, NIEPODLEGŁA …

17.11.2022

Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zabrzu rozpoczęły się tradycyjnie na placu Warszawskim. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przemarszu oraz mszy świętej w kościele pw. św. Anny w intencji Ojczyzny.

Czytaj więcej

BIAŁO-CZERWONO :)

17.11.2022

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny pt. „Potrawy w barwach narodowych”. Wzięło w nim udział dziewięć dwuosobowych zespołów. Jury konkursu oceniało potrawy w kategoriach: – zupy i przystawki – dania zasadnicze – desery I miejsce w kategorii zupy i przystawki zajęły uczennice kl. 2 KZ: Dominika Drochlińska i Wiktoria […]

Czytaj więcej

TECHNIK KONTROLI JAKOŚCI cz. I

17.11.2022

Zajęciach z „Przygotowanie do wytwarzania wyrobów spożywczych„. 09 listopada uczniowie klasy 1 T z grupy Technik Kontroli Jakości i Bezpieczeństwa Żywności przeprowadzali ocenę konsumencką wybranych batonów zbożowo-owocowych.  

Czytaj więcej
Skip to content